"Slezskoostravský hrad" kombinovaná technika - akvarel, voskovky, pastel, tuš na hrubém papíru, signováno vpravo dole VL. KRISTIN, nedatováno, adjustace pod antireflexním sklem, čištěno. Ve výřezu 26 x 40 (51 x 61) cm
Kristin Vladimír: Významný malíř ostravského regionu, ilustrátor, scénograf, grafik, studoval ve Vídni, člen MSVU, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně, v literatuře rozsáhlý výčet výstav, zastoupen v Národní Galerii Praha, v ostravské GVU a dalších, velké spektrum výstav, cenná jsou zejména jeho panoramata Ostravy a Prahy, spolu s Tkaczykem, Salichovou a Wünschem patří k nejlepším malířům ostravského regionu vůbec.