#17

Vladimír Kristin
(1894 – 1970)

Slezskoostravský hrad

Kristin Vladimír (1894-1970)
Kristin Vladimír (1894-1970)
Kristin Vladimír (1894-1970)
Kristin Vladimír (1894-1970)
#17

Vladimír Kristin
(1894 – 1970)

Slezskoostravský hrad

377 zobrazení
5 500 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

"Slezskoostravský hrad" kombinovaná technika - akvarel, voskovky, pastel, tuš na hrubém papíru, signováno vpravo dole VL. KRISTIN, nedatováno, adjustace pod antireflexním sklem, čištěno. Ve výřezu 26 x 40 (51 x 61) cm Kristin Vladimír: Významný malíř ostravského regionu, ilustrátor, scénograf, grafik, studoval ve Vídni, člen MSVU, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně, v literatuře rozsáhlý výčet výstav, zastoupen v Národní Galerii Praha, v ostravské GVU a dalších, velké spektrum výstav, cenná jsou zejména jeho panoramata Ostravy a Prahy, spolu s Tkaczykem, Salichovou a Wünschem patří k nejlepším malířům ostravského regionu vůbec.