#86

Bánsági Vinsens (1881-1960)

Bánsági Vinsens (1881-1960)
Bánsági Vinsens (1881-1960)
Bánsági Vinsens (1881-1960)
Bánsági Vinsens (1881-1960)
Bánsági Vinsens (1881-1960)
#86

Bánsági Vinsens (1881-1960)

686 zobrazení
65 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

"Žena v červených šatech, širokém klobouku, s bílým slunečníkem u Dunaje s výhledem na Ostřihom" velká reprezentativní olejomalba na plátně, signováno vpravo dole BÁNSÁGI V, nedatováno, vzadu rukou psané jméno autora a německý text, část textu: AUSSICHT AUF GRAN (Pohled na Ostřihom). Široký luxusní zdobný rám. Práce galerijní hodnoty. Vzadu je k autorovu jménu připojeno Helemba Slovakai - maďarský název vesnice Chľaba, kde autor žil. 63 x 80 (76,5 x 90,5) cm Bánsági Vinsens: Malíř na Slovensku, studoval v Budapešti u profesorů Zemplenyi a Ferenczy, dále v Paříži na Julien akademii u profesora Royera a Bacheta. Jako válečný malíř maloval pro vojenskou správu [Toman]. Usadil se v obci Chl'aba (maďarsky Helemba) na Jižním Slovensku, z okolí čerpal náměty pro krajinářskou práci. Mezi jeho díly nabízenými v posledních letech na trhu s obrazy se nachází vedle aktů, figurálních scén, zátiší a dalších také zimní krajina u Nagybányi [ARTPRICE], což ukazuje na možné vazby na uměleckou kolonii založenou v Nagybanyi počátkem 20. století.