data | (1922-2012) |
velikost | 49,5 x 79,5 (58 x 88) cm |
olej na plátně, signováno vlevo dole L. PROCHÁZKA, datace čtena 1982. Vzadu autorský štítek s názvem díla. ___49,5 x 79,5 (58 x 88) cm ___O AUTOROVI: Procházka Lubomír (1922-2012) Malíř, operní pěvec, v letech 1943 až 1944 totálně nasazen v Německu. Malbu studoval soukromě, základy získal během studia gymnázia u malíře K. Materny a S. Vonáska. Jeho tvorbu výrazně ovlivnil impresionismus a malíři A. Fišárek, B. Dvorský a F. Jiroudek. (30.4.1922 Praha - 5.8.2012 Ostrava)
Lubomír Procházka narozený 30. dubna 1922 v Praze, byl významným operním pěvcem, působil jako sólista opery Státního divadla v Ostravě. Kromě hudební kariéry se intenzivně věnoval i malbě, kterou studoval soukromě. Jeho výtvarná tvorba byla převážně zaměřena na krajinomalbu. Aktivně se angažoval v ostravské skupině výtvarníků Chagall. Lubomír Procházka pocházel z významné rodiny; jeho otec, Jindřich Procházka, byl uznávaným baptistickým kazatelem a teologem. Jeho syn, rovněž jménem Jindřich, je režisérem ostravského studia České televize.
Zemřel 5. srpna 2012 v Ostravě.