"Partie z Karlova mostu - Staromostecká věž v Praze" lept, signováno vpravo dole tužkou C. BOUDA, vlevo 54. Vzadu připevněn dopis Zemědělské jednoty s poděkováním Ing. Jaroslavu Hruškovi za spolupráci na realizaci výstavy "Výrobní plán zemědělský" datovaný 17. prosince 1940. Rámováno. Grafika je zařazena ve sbírkách Moravské galerie Brno, inventární číslo C 19052. ___Tisková plocha 31,4 x 24,3, celý list 49,5 x 37,5, (53 x40,5) cm ___O AUTOROVI: Bouda Cyril (1901-1984) Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, žák Kysely a Švabinského, v letech 1929-1935 působil jako asistent na AVU Praha, později jako profesor na ČVUT Praha a PF UK Praha, byl asistentem světově proslulého kreslíře a grafika F. T. ŠIMONA, ilustroval cca 675 knih, namaloval 344 olejů, více než 1000 grafických listů, 9 gobelínů, natočen 1 kreslený film atd., patří nejen u nás, ale i ve srovnání se světem k výjimečným umělcům. Člen Hollaru, Umělecké Besedy a dalších, zastoupen v NG Praha. Podle Boudových návrhů bylo vydáno 52 poštovních známek. V Lexikonu je uveden dlouhý výčet výstav a dlouhý výčet ocenění. Jen pro zajímavost jako první ocenění, které Cyril Bouda získal, je uvedena V. cena v soutěži na cizinecké upomínky z roku 1919, v tomto roce začal studovat na UPŠ v Praze. V roce 1923 obdržel tzv. Americkou cenu. Mnohé ceny získal za knižní ilustrace, např. Čestné uznání Nejkrásnější kniha roku 1975, uděleno v roce 1976, ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha v roce 1977, Cena nakladatelství Čs. spisovatel z roku 1978.
Cyril Bouda byl významný český malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Narodil se 14. listopadu 1901 v Kladně. Svou profesní dráhu započal vzděláním na Umělecko-průmyslové škole v Praze, kde v roce 1923 úspěšně absolvoval u profesora Františka Kysely. Následně v roce 1926 dokončil své studium na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Maxe Švabinského, u kterého také působil jako asistent spolu s T. F. Šimonem.
Boudova pedagogická dráha byla také význačná. V letech 1946 až 1972 působil jako pedagog a následně jako profesor na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze a také v Brandýse nad Labem mezi lety 1964 a 1972.
Jeho umělecká tvorba byla široká a rozmanitá. Kromě malířství a grafiky se věnoval také ilustraci a je známý jako ilustrátor takových děl jako jsou Erbenova "Kytice", Máchův "Máj" a Andersenovy "Pohádky". Měl hluboké znalosti a dovednosti v různých grafických technikách, včetně dřevorytu, mědirytu, leptu a zejména litografie. Jeho portfolio zahrnovalo volnou grafiku, obrazy, vitráže, tapisérie, návrhy známek, gobelínů a ex libris. Bouda tedy nejen přispěl k české umělecké scéně svým vlastním dílem, ale také formoval budoucí generace umělců svým pedagogickým působením.
Zemřel 29. srpna 1984 v Praze.