signatura | sign. PD AVP MCMLXVI. /5.1./ Beneš, na rubu Vlastimil Beneš |
technika | tempera, sádra |
rozměry | 24 x 36 cm |
autor | 1919 - 1981 |
Červený hřbitov - na rubu popis díla autorem, štítek s popisem
Vlastimil Beneš, český malíř, sochař, grafik a scénograf, se narodil 3. října 1919 v Praze. Studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Uměleckoprůmyslové škole a soukromě u Emila Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Jeho tvorba zahrnovala civilní témata, krajiny a figurální motivy. Také se věnoval scénografii, tvorbě loutek a plastik. Používal techniku olejomalby, kresby a akvarelu.
Beneš získal mezinárodní uznání jako scénograf Radokova filmu "Johanes doktor Faustus," za který byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu. Jeho dílo zahrnuje i krajinu italskou a španělskou, kterou začal reflektovat po svých cestách.
Vlastimil Beneš zemřel 17. března 1981 v Praze.