#1

Karel Rašek
(1861 – 1918)

Partie z Meudonu

Rašek Karel
#1

Karel Rašek
(1861 – 1918)

Partie z Meudonu

pol. 1 - 50
982 zobrazení
400 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 350 000 Kč
8. 10. 2017 13:30

1896
sign. PD Kar. Rašek 1896. Meudon.
olej, plátno
velikost
102,5 x 64 cm
1861 - 1918

Partie z Meudonu - reprodukováno: publikace Světozor 1896/7 uvedeno: Tomanův slovník, str. 347 vystavováno: Klasická, historická a žánrová malba 19. století, Galerie Kroupa, Lytomyšl 2017, výstava Krasoumné Jednoty v Rudolfinu, Praha, 1896

Karel Rašek, český malíř, výtvarník a ilustrátor, se narodil 25. března 1861 v Praze. V letech 1880 až 1884 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Studium přerušil a v roce 1886 odjel do Mnichova, kde se vzdělával u profesora Karla Rauppa (1837-1918). Během svého studia také navštívil Paříž a Vídeň. V roce 1887 se vrátil do Prahy, kde pokračoval ve studiu na Akademii pod vedením profesorů Františka Sequense a Maxmiliána Pirnera. Roku 1892 úspěšně dokončil svá studia na pražské malířské Akademii.

V jeho uměleckém díle se často objevuje krajinomalba, a mezi jeho oblíbená témata patřily obrazy staříků, chudáci a postavy z pohádek. Jeho tvorba byla ovlivněna nejen českým prostředím, ale i zahraničními vlivy z Mnichova, Paříže a Vídně.

Karel Rašek byl blízkým přítelem Luďka Marolda, dalšího významného českého malíře, a spolupracoval s ním na vytvoření panoramatu Bitva u Lipan. Jeho umělecké úsilí a přínos českému výtvarnému umění zanechaly trvalý otisk v historii českého malířství.

Karel Rašek zemřel 20. listopadu 1918 v Praze na Žižkově a byl pohřben na Olšanských hřbitovech.