#153

Hermann Nitsch
(1938 – 2022)

Bez názvu

Nitsch Hermann
#153

Hermann Nitsch
(1938 – 2022)

Bez názvu

pol. 151 - 179
487 zobrazení
100 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
8. 10. 2017 13:30

1991
sign. vše Hermann Nitsch
10 x barevná litografie s malbou 43/150, papír na k
velikost
10 ks 70 x 100 cm
1938 - nyní

Bez názvu - kompletní soubor barevných litografií s kresbou v dřevěné kazetě, vložený list s popisem díla

Hermann Nitsch, narozený 19. srpna 1938 ve Vídni, byl rakouský umělec, který se stal klíčovou postavou vídeňského akcionismu.

Jeho umělecká praxe zahrnovala provokativní performace, ve kterých používal krev a vnitřnosti zabitých zvířat jako médium pro malbu na plátno nebo tělo. Tyto akce, které Nitsch pořádal od 60. let 20. století, byly často spojeny s orgiastickými a mystickými rituály.

Kromě své performační tvorby se Nitsch věnoval také klasické malbě, tvorbě objektů, instalací a scénografií a skládal hudbu. Jeho dílo bylo vystavováno po celém světě a je zastoupeno ve všech důležitých veřejných sbírkách.

V roce 1998 upoutal pozornost šest dní trvající slavností na svém zámku v Prinzendorfu, což je považováno za vrchol jeho umělecké kariéry.

Hermann Nitsch zemřel 18. dubna 2022 v Mistelbach an der Zaya.