signatura | sign. PD Ságner |
technika | olej, plátno |
velikost | 43 x 48,5 cm |
autor | 1891 - 1946 |
Augustin Ságner se narodil 13. prosince 1891 v Kostelci nad Orlicí v rodině koželuha Augustina Ságnera. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1913-1922. Jeho prvním učitelem byl profesor J. Preisler, ale studium přerušil v roce 1915 z důvodu nasazení během první světové války. Po návratu pokračoval ve studiu a absolvoval ho u profesorů M. Pirnera, V. Nechleby a F. Thieleho.
Po dokončení studií podnikl studijní cesty po Francii, Itálii, Německu a Balkáně. Stal se akademickým malířem a pedagogem. Vyučoval kreslení na středních školách v Praze, Mladé Boleslavi a Duchcově. Pedagogickou činnost ukončil v roce 1943. Ságner byl aktivní člen Skupiny Kvart a v roce 1935 vystavoval v Praze.
Během svého života měl dvě autorské výstavy a několikrát se zúčastnil spolkových výstav jako host. Jeho tvorba byla ovlivněna návštěvami rodného města, kde nacházel inspiraci pro svá díla.
Augustin Ságner zemřel 26. května 1946 v Praze.