#4

Augustin Ságner
(1891 – 1946)

Akt v krajině

Ságner Augustin
#4

Augustin Ságner
(1891 – 1946)

Akt v krajině

pol. 1 - 50
900 zobrazení
45 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
8. 10. 2017 13:30

sign. PD Ságner
olej, plátno
velikost
43 x 48,5 cm
1891 - 1946

Akt v krajině

Augustin Ságner se narodil 13. prosince 1891 v Kostelci nad Orlicí v rodině koželuha Augustina Ságnera. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1913-1922. Jeho prvním učitelem byl profesor J. Preisler, ale studium přerušil v roce 1915 z důvodu nasazení během první světové války. Po návratu pokračoval ve studiu a absolvoval ho u profesorů M. Pirnera, V. Nechleby a F. Thieleho.

Po dokončení studií podnikl studijní cesty po Francii, Itálii, Německu a Balkáně. Stal se akademickým malířem a pedagogem. Vyučoval kreslení na středních školách v Praze, Mladé Boleslavi a Duchcově. Pedagogickou činnost ukončil v roce 1943. Ságner byl aktivní člen Skupiny Kvart a v roce 1935 vystavoval v Praze.

Během svého života měl dvě autorské výstavy a několikrát se zúčastnil spolkových výstav jako host. Jeho tvorba byla ovlivněna návštěvami rodného města, kde nacházel inspiraci pro svá díla.

Augustin Ságner zemřel 26. května 1946 v Praze.