letopočet | 1965 |
signatura | sign. PD V Beneš 65 |
technika | olej, lepenka |
velikost | 40 x 49 cm |
autor | (1919-1981) |
Hřbitov
Vlastimil Beneš, český malíř, sochař, grafik a scénograf, se narodil 3. října 1919 v Praze. Studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Uměleckoprůmyslové škole a soukromě u Emila Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Jeho tvorba zahrnovala civilní témata, krajiny a figurální motivy. Také se věnoval scénografii, tvorbě loutek a plastik. Používal techniku olejomalby, kresby a akvarelu.
Beneš získal mezinárodní uznání jako scénograf Radokova filmu "Johanes doktor Faustus," za který byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu. Jeho dílo zahrnuje i krajinu italskou a španělskou, kterou začal reflektovat po svých cestách.
Vlastimil Beneš zemřel 17. března 1981 v Praze.