#118

Josef Hlinomaz
(1914 – 1978)

Ve skrytu džungle

Hlinomaz Josef
#118

Josef Hlinomaz
(1914 – 1978)

Ve skrytu džungle

101-150
582 zobrazení
140 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 120 000 Kč
21. 10. 2018 13:30

1963
sign. LD Hlinomaz 63
olej, plátno
32 x 45 cm
1914 - 1978

Ve skrytu džungle

Josef Hlinomaz se narodil 9. října 1914 v Praze. Byl český herec, ilustrátor, dabér a významný naivní malíř.

Josef Hlinomaz měl bohatou hereckou kariéru, v níž hrál desítky rolí v divadle, televizi a filmech. Jeho umělecký projev a charakteristický herecký styl ho činily vhodným pro komické a parodické role. Jeho nezapomenutelnou rolí byla postava Grimpa v divadelním představení "Limonádový Joe aneb koňská opera," kterou později zopakoval ve stejnojmenném filmu. Hlinomaz hrál také v oblíbeném televizním seriálu "Chalupáři."

Mimo svou hereckou kariéru byl také ilustrátorem a významným naivním malířem. Jeho naivistické obrazy, často zobrazující náměty ze světa divadla, varieté, cirkusu a umění, jsou dnes součástí renomovaných galerií.

Josef Hlinomaz zemřel během dovolené ve Splitu v Jugoslávii ve věku 63 let.