signatura | sign. PD nečitelná |
technika | olej, dřevěná deska |
rozměr | 41 x 32,5 cm |
autor | 1887 - 1962 |
Mladá Pařížanka - na rubu přípis Eberl 1940 a razítko výstavy: Galerie Moderna, 2018, kat. č. 24
František Zdeněk Eberl se narodil 25. června 1888 v Praze.
Studoval na pražské akademii v letech 1903-1904. Rok poté pokračoval ve studiích v Mnichově, Amsterdamu a od roku 1912 v Paříži. Vystavoval i během války a v lednu roku 1915 prezentoval ve dvoře Národního domu na Smíchově soubor svých 50 obrazů ve prospěch vdov a sirotků po vojácích z války.
Zemřel 8. října 1962.