#155

Pavel Navrátil
(1933 – 1981)

Krajina

Navrátil Pavel
#155

Pavel Navrátil
(1933 – 1981)

Krajina

151-201
392 zobrazení
25 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
21. 10. 2018 13:30

1970
sign. PD Navrátil 70
olej, plátno
37,5 x 46,5 cm
1933 - 1981

Krajina - na rubu signovaná dedikace autorem

Pavel Navrátil, narozený v roce 1933 v Brně, byl významný český malíř. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně pod vedením profesora Langera. Během svého uměleckého vývoje absolvoval studijní cesty do Polska a Itálie. Byl také členem umělecké skupiny Brno 57.

Pavel Navrátil byl známý svou inspirací z přírodních motivů a často pracoval s barevně redukovanými strukturami ve svých obrazech. Jeho umělecký přínos ho zařadil mezi nejvýznamnější brněnské malíře své doby. Navrátil se stal důležitou postavou v českém výtvarném prostředí, přičítá se mu kreativní přístup k malbě a inovativní užití barev a struktur ve svých dílech.

Zemřel v roce 1981.