rok | 1970 |
signatura | sign. PD Navrátil 70 |
technika | olej, plátno |
rozměr | 37,5 x 46,5 cm |
autor | 1933 - 1981 |
Krajina - na rubu signovaná dedikace autorem
Pavel Navrátil, narozený v roce 1933 v Brně, byl významný český malíř. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně pod vedením profesora Langera. Během svého uměleckého vývoje absolvoval studijní cesty do Polska a Itálie. Byl také členem umělecké skupiny Brno 57.
Pavel Navrátil byl známý svou inspirací z přírodních motivů a často pracoval s barevně redukovanými strukturami ve svých obrazech. Jeho umělecký přínos ho zařadil mezi nejvýznamnější brněnské malíře své doby. Navrátil se stal důležitou postavou v českém výtvarném prostředí, přičítá se mu kreativní přístup k malbě a inovativní užití barev a struktur ve svých dílech.
Zemřel v roce 1981.