#57

Ivana Vožniaková
(1958)

Vančurova 221

Vožniaková Ivana
#57

Ivana Vožniaková
(1958)

Vančurova 221

51 - 100
832 zobrazení
220 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
24. 2. 2019 13:30

sign. PD I. Vožniaková 1998
kombinovaná technika, asambláž, olej, akryl, dřevo
110 x 150 cm
1998

Vančurova 221 - na rubu štítek s popisem díla

Ivana Vožniaková, narozená 16. března 1958 v Plzni, je česká výtvarnice. Studovala na Střední průmyslové škole grafické u J. Mžika a J. Bubeníčka. Později absolvovala kurz na pražské Akademii výtvarných umění u profesora J. Hány. Výtvarně se též soukromě zdokonalovala u J. Vožniaka.

Je známá pro své realisticky malované obrazy, na nichž zobrazuje detaily krajiny, portréty a zátiší. Tyto prvky skládá do magického celku s patrným nádechem surrealismu. Její tvorba je výrazně ovlivněna precizností a detaily, které vytváří na plátně.