signatura | sign. PD I. Vožniaková 1998 |
technika | kombinovaná technika, asambláž, olej, akryl, dřevo |
rozměr | 110 x 150 cm |
rok | 1998 |
Vančurova 221 - na rubu štítek s popisem díla
Ivana Vožniaková, narozená 16. března 1958 v Plzni, je česká výtvarnice. Studovala na Střední průmyslové škole grafické u J. Mžika a J. Bubeníčka. Později absolvovala kurz na pražské Akademii výtvarných umění u profesora J. Hány. Výtvarně se též soukromě zdokonalovala u J. Vožniaka.
Je známá pro své realisticky malované obrazy, na nichž zobrazuje detaily krajiny, portréty a zátiší. Tyto prvky skládá do magického celku s patrným nádechem surrealismu. Její tvorba je výrazně ovlivněna precizností a detaily, které vytváří na plátně.