#163

Milan Kunc
(1944)

Krajina

Kunc Milan
#163

Milan Kunc
(1944)

Krajina

151-170
318 zobrazení
220 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 220 000 Kč
19. 10. 2019 13:30

sign. LU M. Kunc 1985
olej, plátno
120 x 90 cm
1985

Krajina

Milan Kunc, narozený 27. listopadu 1944 v Praze, je český malíř známý v mnoha zemích, včetně Německa, USA a Itálie.

Narodil se v Praze a v letech 1964–1967 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Karla Součka. Byl však vyhozen v osmém semestru. V roce 1969 odešel do Německa, kde studoval u profesora Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. Vytvořil ost-pop, což byla jeho vlastní varianta pop-artu a v roce 1979 založil skupinu NORMAL s Peterem Angermannem a Janem Knapem. Jeho styl se v průběhu let vyvíjel, přičemž od konce 70. let přešel k ost-popu, neoklasicismu a později k mysteriózním a přírodním tématům.

Milan Kunc žil v Kolíně nad Rýnem, Římě, New Yorku a Den Haagu. V roce 2004 se vrátil do Prahy.