Popis | na rubu štítek Van Han Kunstauktionen a štítek Lempertz s popisem díla |
Signováno | sign. PD A. Bromeis |
Technika | olej, plátno |
Rozměr | 121 x 172 cm |
Zalesněná krajina se stádem skotu před mostem
August Bromeis se narodil ve Wilhelmshöhe v roce 1813.
Studoval na akademii ve svém rodném městě a poté v letech 1831 až 1833 pokračoval ve studiích v Mnichově. V roce 1833 odešel do Říma, kde byl silně ovlivněn stylem umělce JA Kocha. Po návratu do Německa v roce 1848 žil v městech Frankfurt nad Mohanem, Düsseldorf a Cassel, kde byl v roce 1867 jmenován instruktorem a profesorem malby na místní akademii.
August Bromeis byl známý svými krajinářskými malbami. Jeho umělecký styl byl ovlivněn romantickým hnutím, a to zejména stylem umělce JA Kocha, který měl vliv na jeho tvorbu během jeho pobytu v Římě.
Umělec zemřel v Casselu v roce 1881.