#3

August BROMEIS
(1813 – 1881)

Zalesněná krajina se stádem skotu před mostem

Bromeis August
#3

August BROMEIS
(1813 – 1881)

1-50
576 zobrazení
120 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 120 000 Kč
15. 3. 2020 13:30

na rubu štítek Van Han Kunstauktionen a štítek Lempertz s popisem díla
Signováno
sign. PD A. Bromeis
Technika
olej, plátno
Rozměr
121 x 172 cm

August Bromeis se narodil ve Wilhelmshöhe v roce 1813.

Studoval na akademii ve svém rodném městě a poté v letech 1831 až 1833 pokračoval ve studiích v Mnichově. V roce 1833 odešel do Říma, kde byl silně ovlivněn stylem umělce JA Kocha. Po návratu do Německa v roce 1848 žil v městech Frankfurt nad Mohanem, Düsseldorf a Cassel, kde byl v roce 1867 jmenován instruktorem a profesorem malby na místní akademii.

August Bromeis byl známý svými krajinářskými malbami. Jeho umělecký styl byl ovlivněn romantickým hnutím, a to zejména stylem umělce JA Kocha, který měl vliv na jeho tvorbu během jeho pobytu v Římě.

Umělec zemřel v Casselu v roce 1881.