Popis | na rubu popis díla autorem, číslo archivu 347, přiložené autorské potvrzení pravosti |
LP | 1974 |
Signováno | sign. na rubu Alberto Biasi 1974 |
Technika | opticko-kinetický reliéf, asambláž, textilní pásky, plátno na desce |
Rozměr | 100 x 100 cm |
Alberto Biasi se narodil 2. června 1937 v Padově.
Po válce, osiřelý bez matky, se vrátil do Padovy, kde dokončil základní a střední školu a následně se zapsal na gymnázium. Jeho zájem o umění ho vedl k tomu, že získal diplom z umění a v roce 1958 se zapsal na institut architektury v Benátkách, a v roce 1962 absolvoval kurz průmyslového designu.
Během této doby vyučoval kreslení a dějiny umění a od 70. let do roku 1988 byl profesorem reklamní grafiky v Padově. Jeho kariéra v umění byla úzce spjata s formováním Gruppo Enne a později Gruppo N, s níž se stal významným představitelem kinetického umění na národní i mezinárodní úrovni.
Biasi a jeho skupina se účastnili významných výstav, jako byla Arte Programmata a výstava The Responsive Eye v MoMA v New Yorku. Jeho práce jsou charakteristické spojením architektury, designu a kinetického umění, čímž vytvořil unikátní umělecký výraz.