#17

Maxim Kopf
(1892 – 1958)

Tahiti

Maxim Kopf
#17

Maxim Kopf
(1892 – 1958)

Tahiti

1-50
610 zobrazení
240 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 160 000 Kč
13. 6. 2021 13:30

Signatura
PD M. Kopf
Technika slovně
olej, plátno
Rozměry
41 ✕ 27

Tahiti - rámováno, PD název díla autorem

Maxim Kopf se narodil 18. ledna 1892 ve Vídni.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u pedagogů Franze Thieleho, Vlaha Bukovace a Karla Krattnera. Studium přerušil kvůli službě v rakouské armádě během první světové války. Na akademii mohl pokračovat až v letech 1918–1920 v Krattnerově speciální škole. Poté se dále vzdělával na Akademii výtvarných umění v Drážďanech v letech 1921–1923.

Byl známý jako český německojazyčný malíř a výrazná osobnost německého kulturního spolkového života v meziválečném Československu. Jeho práce byla ovlivněna zejména impresionismem.

V roce 1942 získal občanství Spojených států amerických, kde se oženil a žil až do své smrti v roce 1958.

Zemřel 6. července 1958 ve Twin Farms, Barnard, Vermont na infarkt.