Signatura | PD M. Kopf |
Technika slovně | olej, plátno |
Rozměry | 41 ✕ 27 |
Tahiti - rámováno, PD název díla autorem
Maxim Kopf se narodil 18. ledna 1892 ve Vídni.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u pedagogů Franze Thieleho, Vlaha Bukovace a Karla Krattnera. Studium přerušil kvůli službě v rakouské armádě během první světové války. Na akademii mohl pokračovat až v letech 1918–1920 v Krattnerově speciální škole. Poté se dále vzdělával na Akademii výtvarných umění v Drážďanech v letech 1921–1923.
Byl známý jako český německojazyčný malíř a výrazná osobnost německého kulturního spolkového života v meziválečném Československu. Jeho práce byla ovlivněna zejména impresionismem.
V roce 1942 získal občanství Spojených států amerických, kde se oženil a žil až do své smrti v roce 1958.
Zemřel 6. července 1958 ve Twin Farms, Barnard, Vermont na infarkt.