technika | olej na plátně |
rozměr | 32 x 27 cm |
rok | kolem 1897 |
signatura | signováno a popsáno vlevo dole: Kupka (Biblioman) |
stav díla | Přiloženo potvrzení autenticity Vladimíra Lekeše hlavního autora Soupisu olejomaleb Františka Kupky
(vydaného ve spolupráci Adolf Loos Apartment and Gallery, Národní galerie v Praze, rakouské Národní
galerie Belvedere a držitele autorských prá v malíře francouzskou státní společností Adagp Paříž),
zapsaného v Guide International des experts et spécialistes , vydávaném ve Francii. Dále posouzeno a konzultováno prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Mgr. Anetou Kopeckou. |
provenience | Provenience:
– sbírka Eugenie Kupka
– sbírka Andreé Martinel-Kupka (nevlastní dcera malíře)
– významná soukromá sbírka Bordeaux |