technika | olej na dřevěné destičce |
rozměr | 12,5 x 11,5 cm |
signatura | signováno vpravo dole: AS
vzadu starý štítek s popisem rukou Pavly Duškové, vdovy po velvyslanci ČSR Ant. Slavíček: Chalupy na stráni. Tento obrázek na prkénku, rozměru 12,5 x 11,5 cm, dostal r. 1906 můj manžel Cyril Dušek, tehdejší redaktor „Času“, od svého přítele Ant. Slavíčka. Pavla Dušková, vdova po velvyslanci ČS.R." |
stav díla | Posouzeno a konzultováno prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem.
Přiloženo potvrzení autenticity. |
provenience | – Cyril Dušek (1881–1924), jeden ze zakladatelů Československa, blízký přítel T. G. Masaryka, významný politik a novinář, redaktor časopisu Čas, člen Národního shromáždění československého a tzv. Maffie, diplomat (byl prvním československým velvyslancem ve Švýcarsku a Egyptě).
– sbírka významného pražského sběratele a bankéře – prokuristy Živnobanky Praha Bohuslava Duška
– sbírka rodiny Bohuslava Duška |
autor | 1870 Praha – 1910 Praha |