technika | olej na plátně |
rozměr | 146 x 96,5 cm |
rok | 1947–1948 |
signatura | signováno vpravo nahoře: Emil Filla |
stav díla | Přiloženo potvrzení autenticity PhDr. Františka Krejčí ml.
Dále posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem. |
provenience | Provenience:
– soukromá sbírka Emila Fill y
– zkonfiskováno koncem 50. let 20. století a umístěno do Národní galerie v Praze
– 1992 vráceno potomkům Emila Fill y z Národní galerie v Praze na základě mimosoudních restitucí
– dílo do aukce zařadila rodina malíře Emil y Filly (obraz visel do nedávna v tzv. dětském pokoji, vedle bývalé Fillovy ložnice a následně malířova obývacího pokoje) |
autor |
(1882 Chropyně – 1953 Praha) |
Emil Filla zemřel 7. října v Praze.