technika | olejová tempera na dřevěném panelu |
rozměr | 27 x 35 cm |
rok | 1936 |
signatura | signováno a datováno vpravo dole: Zrzavý 36
vzadu autorovou rukou perem: Jan Zrzavý, Via Appia 36, cena 3.000 Kčs
štítek z výstavy Umělecké besedy, Obecní dům, Praha 1938
dále razítko: „vystaveno v Galerii Dra Feigla, v r. 1936“ |
stav díla | Přiložena expertiza prof. PhDr. Jaromíra Zeminy.
Přiložena restaurátorská zpráva ze dne 20. 10. 2005.
Dále posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, PhDr. Karlem Srpem, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem. |
provenience | Provenience:
– významná soukromá sbírka |
autor |
(1890 Okrouhlice – 1977 Praha) |
Jan Zrzavý byl významnou postavou českého výtvarného umění a představitelem avantgardy začátkem 20. století. Byl známý svými pracemi v oblasti malby, grafiky a ilustrace. Jeho umělecký styl byl ovlivněn hnutím Jugendstil, německým secesním protějškem. Zrzavý se proslavil zejména svými barevnými dřevořezy, zobrazujícími především ptáky, a hlubotisky aktů a erotických ex libris. Také se věnoval scénografii a spolupracoval s Národním divadlem v Praze.