zachovalost | 2- |
Dvoudílná skříň hodin z měkkého dřeva dýhovaná ořechem a vykládaná různými druhy dřev, bombírovaný podstavec, štíhlá jednodveřová skříň, odnímatelná schránka hodinového stroje s tordovanými sloupky po stranách, dvířka jsou prosklená. Horní část hodinové skříně je zakončena profilovanou lunetou. Čelo hodinového stroje tvoří rytá mosazná deska s aplikacemi, prstencový postříbřený ciferník s římskými číslicemi. Prořezávané ocelové ručky. Plotnový kotvový hodinový stroj poháněný závažím, půlové bití na zvon. Kyvadlo nepůvodní. Rakousko, 18. století, výška 240 cm.