#163

Barokní podlahové hodiny

Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
Barokní podlahové hodiny
#163

Barokní podlahové hodiny

Watch
358 zobrazení
3 500 EUR
Antikvity Praha s.r.o.
Antikvity Praha s.r.o.
Vyvolávací cena: 3 500 EUR
13. 6. 2020 14:00
33. aukce
33. aukce

2-

Dvoudílná skříň hodin z měkkého dřeva dýhovaná ořechem a vykládaná různými druhy dřev, bombírovaný podstavec, štíhlá jednodveřová skříň, odnímatelná schránka hodinového stroje s tordovanými sloupky po stranách, dvířka jsou prosklená. Horní část hodinové skříně je zakončena profilovanou lunetou. Čelo hodinového stroje tvoří rytá mosazná deska s aplikacemi, prstencový postříbřený ciferník s římskými číslicemi. Prořezávané ocelové ručky. Plotnový kotvový hodinový stroj poháněný závažím, půlové bití na zvon. Kyvadlo nepůvodní. Rakousko, 18. století, výška 240 cm.