zachovalost | 2- |
Korpus z tvrdého dřeva je bohatě celoplošně intarzovaný rozmanitými květinami ve vázách, úponky a ptáky. Šikmá prohýbaná psací deska kryje množství malých zásuvek a přihrádek na dopisy, centrální prostor je krytý dvířky se zrcadlem a ohraničen polosloupky, které kryjí tajné schránky. Psací deska je vykládaná květinami ve váze v lineární intarzií ohraničeném oválu. Za psací deskou se nachází posuvný kryt tajného prostoru, který ukrývá další zásuvky. Pod psacím nástavcem se nachází třízásuvková komoda se třemi profilovanými zásuvkami spočívající na vyřezávaných nohách v podobě lvích tlap. Původní kování. Holandsko, pozdní 18. století, rozměry 113/140 x 112 x 65 cm. Kus je v původním stavu a vyžaduje restaurování.