zachovalost | 2 |
Schránka hranolového tvaru na čtyřech kulovitých nožkách, zhotovena ze zlaceného železného plechu. Na víku kované držadlo. Na všech stranách zdobena leptem, na přední straně dva portrétní medailony, po stranách hlavičky andělů, vzadu hlava Turka a lansknechta. Jižní Německo, asi Norimberk, 17. nebo 19. století, rozměry 12,5 x 8 x 6 cm.