Židle s květinovou marketérií dýhované ořechovou kořenicí. Každá z židlí je vykládána květinovou intarzií, solidní centrální část bohatě vyřezávaná květinami a listy. Tělo židle spočívá na esovitě prohnutých frontálních nožkách vycházejících z vyřezávaného spáru držícího kouli. Holandsko kolem 1790, výška 117 cm. Stav 2