#284

Vilém Hlobil
(1904 – 1994)

V šapitó

HLOBIL Vilém
#284

Vilém Hlobil
(1904 – 1994)

V šapitó

Drawings
193 zobrazení
9. 12. 2020 18:00

akvarel
29 x 18 cm
papír, pasparta
provenience
1904-1994

V šapitó

Vilém Hlobil se narodil 25. února 1904 v Mezimostí v Čechách.

Studoval architekturu na ČVUT v Praze, všeobecnou školu prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a další rok strávil na speciální škole A. Hofbauera tamtéž. Po absolvování studia se věnoval pedagogické kariéře a jako středoškolský profesor učil v Turčanském sv. Martině, Zlatých Moravicích, Strážnici a Slezské Ostravě. Mimo to byl aktivní v uměleckém prostředí a vystavoval se Skupinou výtvarníků olomouckých, na členských výstavách SVU Aleš v Brně, na Zlínských salonech, na II. přehlídce československého výtvarnického umění v Jízdárně Pražského hradu a dalších akcích. Byl členem uměleckých sdružení SVU Aleš, MSVU Ostrava a SVU v Brně. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách GHMP v Praze a GVU v Ostravě.

Vilém Hlobil zemřel v roce 1994.