#91

Milan Martinec
(1942)

Zátiší s červeným jablkem

MARTINEC Milan
MARTINEC Milan
MARTINEC Milan
#91

Milan Martinec
(1942)

Zátiší s červeným jablkem

1 limit
311 zobrazení
1 200 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
13. 1. 2021 18:00

olej
50 x 60 cm
1981
signováno
autorský rám
plátno
*1942

Zátiší s červeným jablkem

Milan Martinec se narodil 29. června 1942 v Rychnově nad Kněžnou.

Jeho vzdělání získal na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval pod vedením profesora K. Součka. Martinec je známý především svým zaměřením na symboliku ve své tvorbě, což je prvek, který výrazně definuje jeho přístup k umění.

Jeho dílo zahrnuje především krajinomalby, malby zátiší a figurální kompozice. Jeho technika a styl jsou charakteristické hlubokým porozuměním tradičním metodám, které kombinuje se svým jedinečným výrazem a interpretací témat, která jsou pro něj důležitá.