#39

Václav Balšán
(1949 – 2024)

Krajina

BALŠÁN VÁCLAV
BALŠÁN VÁCLAV
BALŠÁN VÁCLAV
#39

Václav Balšán
(1949 – 2024)

Krajina

4 limity
360 zobrazení
2 300 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
29. 4. 2021 18:00

olej
34,5 x 44,5 cm
2020
signováno
karton
*1949

Krajina (Mrak)

Václav Balšán se narodil 25. července 1949 v Chomutově. Mezi lety 1965 a 1969 studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech. Po absolvování této školy začal pracovat jako odborný pracovník v Galerii umění Karlovy Vary, kde setrval do roku 1973. Poté pracoval více než deset let jako propagační grafik v karlovarském podniku Strojoprav. V roce 1985 se vrátil do Galerie umění Karlovy Vary, kde pracoval další dva roky, než se rozhodl věnovat se výhradně volné tvorbě jako výtvarník ve svobodném povolání.

V roce 1993 začal učit na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech, své alma mater. Zde vyučoval kresbu a dekorativní navrhování, nejprve jako externí pedagog a od roku 2002 do roku 2010 jako interní učitel. Po ukončení pedagogické činnosti se kromě volné tvorby začal věnovat také konzervátorství a restaurování výtvarných děl.