technika | olej |
rozměr | 34,5 x 44,5 cm |
rok | 2020 |
signatura | signováno |
stav díla | karton |
autor | *1949 |
Václav Balšán se narodil 25. července 1949 v Chomutově. Mezi lety 1965 a 1969 studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech. Po absolvování této školy začal pracovat jako odborný pracovník v Galerii umění Karlovy Vary, kde setrval do roku 1973. Poté pracoval více než deset let jako propagační grafik v karlovarském podniku Strojoprav. V roce 1985 se vrátil do Galerie umění Karlovy Vary, kde pracoval další dva roky, než se rozhodl věnovat se výhradně volné tvorbě jako výtvarník ve svobodném povolání.
V roce 1993 začal učit na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech, své alma mater. Zde vyučoval kresbu a dekorativní navrhování, nejprve jako externí pedagog a od roku 2002 do roku 2010 jako interní učitel. Po ukončení pedagogické činnosti se kromě volné tvorby začal věnovat také konzervátorství a restaurování výtvarných děl.