#18

MANDALA BUDDHY MEDICÍNY

MANDALA BUDDHY MEDICÍNY
MANDALA BUDDHY MEDICÍNY
MANDALA BUDDHY MEDICÍNY
MANDALA BUDDHY MEDICÍNY
#18

MANDALA BUDDHY MEDICÍNY

thangka
268 zobrazení
120 000 Kč
Galerie Arcimboldo, sro
Galerie Arcimboldo, sro
Vyvolávací cena: 120 000 Kč
11. 4. 2021 14:00

Informace
Nepál ( Ladak), druhá polovina 19. století.

Malba na plátně. Thangka v původní hedvábné borduře zobrazuje mandalu buddhy medicíny Bhaišadžjagurua (mistra léčitele). Uprostřed detailně vypracované mandaly sedí buddha medicíny, v pravé ruce svírá rozkvetlou ratolest, v naplocho položené levičce drží almužní nádobu, ze čtyřech stran je obklopen dhjaánibuddhy světových stran. V horní části je vyobrazen ve skupině buddhů buddha Amitábha, ve spodní dharmapála Yama (bůh smrti) obklopen skupinou významných ochránců učení, jako Šrídéví, Vadžrapáni, Ráhula, Dordže legpa, Dordže Dolo atd. Detailní jemná malba je výrazně doplněná zlacením.