Informace | Čína, dílny Te-chua, dynastie Čching, 18. století. Výška 40 cm. |
Porcelán typu „blanc de Chine", zlacený dřevěvý podstavec. Kuan-jin v bohatě draperovaném rouchu je usazena na skalisku. V pravé ruce drží misku na almužnu. Po její levé straně se nachází skalnatý výčnělek, na němž leží kniha ovázaná stužkou.