#11

James Charles - Na venkově v Sussexu

#11

179 zobrazení
45 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
22. 11. 2022 20:00

olej, plátno
22 x 41 cm
singnatura
signováno vlevo dole
stav
Dobrý stav, praskliny na rámu
další informace
Soukromá sbírka Velká Británie, původně z Leicester Gallery Londýn, vystaveno na autorově memorial výstavě v Londýně 1907
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Významný britský impresionista, jehož rodina pocházela z Francie. Od mládí projevoval výrazný výtvarný talent a v roce 1872 nastoupil na Royal Academy School v Londýně. Hned svůj první obraz vystavený v Královské akademii prodal a v dalších letech byl pravidelným úspěšným účastníkem tamních výstav. Na začátku 90. let strávil dva roky v Paříži, kde byl dokonce zvolen členem Societe Nationale des Beaux Arts. Maloval také v Benátkách. Nejvýznamnější současná světová publikace "Impresionismus", jejíž autorem je Ingo F. Walther zařadila Jamese Charlese mezi několik nejvýznamnějších britských impresionistů. Jako většina jeho současníků byl především krajinářem. Nabízená malba je toho doslova roztomilým důkazem, kdy na malé ploše dokázal velmi expresivně a za použití bohaté palety barev zachytit všední den na anglickém venkově. Jeho obrazy mohou i dnes obdivovat návštěvníci Tate Gallery, Victoria and Albert Museum, Skotského národního musea a dalších institucí nebo je získat v dražbách prestižních aukčních domů Christie´s nebo Bonhams. Odhad: 60 000 - 90 000 Kč