#22

Paul Sieffert
(1874 – 1957)

Nahá na kožešině

Paul Sieffert - Nahá na kožešině
#22

Paul Sieffert
(1874 – 1957)

Nahá na kožešině

236 zobrazení
220 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
22. 11. 2022 20:00

olej, plátno
60 x 82 cm
singnatura
Signováno vpravo dole
stav
Velmi dobrý stav
další informace
Soukromá sbírka Švýcarsko
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Rodák z Paříže Paul Sieffert studoval na École des Beaux-arts v rodném městě u slavného Jeana-Léona Gérôma. Od roku 1894 pravidelně vystavoval na pařížském Salonu a vysloužil si obdiv a uznání za svůj mistrovský akademický styl. Ten uplatňoval především na obrazech s mytologickou nebo biblickou tématikou a sklízel jedno ocenění za druhým, včetně jmenování Rytířem čestné legie. Od 30. let se věnoval především malbě aktů. Okamžitě se stal velmi vyhledávaným pro svou techniku odhalující veškerou smyslnost, erotičnost a jemnost ženy, která je obvykle zobrazována vleže na kožešinovém lůžku. Jeho malba s vytříbeným a realistickým stylem dodává jeho modelům zvláštní půvab, který reprezentuje akademické umění počátku 20. století. Nabízené plátno je toho dokonalým příkladem a rozhodně patří k nejzdařilejším Sieffertovým kompozicím, které se v posledních letech na světovém trhu objevily. Aukčním rekordem tohoto umělce je 41 300 liber za olej na plátně "Ležící akt" prodaný v aukční síni Sotheby's v Londýně v roce 2008. Odhad: 260 000 - 320 000 Kč

Paul Sieffert se narodil v Paříži v roce 1874. Studoval na Škole výtvarných umění, kde byl vyučován umělci jako Jean-Léon Gerôme, Gabriel Guay a Albert Maignan. Jeho práce se poprvé objevila na Salonu v roce 1894.

V roce 1898 dosáhl velkého úspěchu se svým dílem "Stín Klytemnestry" a "Eumenides", které získalo uznání a později bylo umístěno v muzeu ve Vitré. O čtyři roky později, v roce 1902, získal ocenění Prix de Rome za svůj obraz "Vzkříšení dcery Jaïre", který vznikl během jeho pobytu ve Villa Medicis. Další jeho dílo, "I Barcatori", realistické inspirace, je nyní součástí sbírky muzea v Pau.

Sieffert byl aktivní člen různých uměleckých společností, včetně Société des amis des arts de Bordeaux a Salon d'Hiver. V roce 1923 se podílel na vytvoření vitráží pro kostel Saint-Martin v Cognacu a následně ilustroval básnické sbírky Alberta Samaina.

Za svůj přínos umění byl Sieffert v roce 1931 jmenován rytířem Čestné legie a získal další ocenění a uznání během své kariéry.

Paul Sieffert zemřel v roce 1957.