technika | olej, plátno |
rozměr | 60 x 82 cm |
singnatura | Signováno vpravo dole |
stav | Velmi dobrý stav |
další informace | Soukromá sbírka Švýcarsko |
ANG | https://www.artbankers.cz/en/projects-8 |
DE | https://www.artbankers.cz/de/projects-8 |
Paul Sieffert se narodil v Paříži v roce 1874. Studoval na Škole výtvarných umění, kde byl vyučován umělci jako Jean-Léon Gerôme, Gabriel Guay a Albert Maignan. Jeho práce se poprvé objevila na Salonu v roce 1894.
V roce 1898 dosáhl velkého úspěchu se svým dílem "Stín Klytemnestry" a "Eumenides", které získalo uznání a později bylo umístěno v muzeu ve Vitré. O čtyři roky později, v roce 1902, získal ocenění Prix de Rome za svůj obraz "Vzkříšení dcery Jaïre", který vznikl během jeho pobytu ve Villa Medicis. Další jeho dílo, "I Barcatori", realistické inspirace, je nyní součástí sbírky muzea v Pau.
Sieffert byl aktivní člen různých uměleckých společností, včetně Société des amis des arts de Bordeaux a Salon d'Hiver. V roce 1923 se podílel na vytvoření vitráží pro kostel Saint-Martin v Cognacu a následně ilustroval básnické sbírky Alberta Samaina.
Za svůj přínos umění byl Sieffert v roce 1931 jmenován rytířem Čestné legie a získal další ocenění a uznání během své kariéry.
Paul Sieffert zemřel v roce 1957.