#24

Gaston Balande - Benátky

Gaston Balande - Benátky
Gaston Balande - Benátky
Gaston Balande - Benátky
#24

Gaston Balande - Benátky

187 zobrazení
150 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
22. 11. 2022 20:00

olej/plátno
72.5 x 97.5 cm
1935
singnatura
Signováno vpravo dole
stav
Velmi dobrý stav, drobné fleky
další informace
Soukromá sbírka Velká Británie
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Velmi oblíbený a vyhledávaný francouzský modernista udělal své první umělecké krůčky pod dohledem barbizonce Henri-Josepha Harpignese. Po vypuknutí 1. světové války působil Balande jako oficiální válečný malíř, mimo jiné u Verdunu. Po válce stoupala jeho malířská hvězda a slavné pařížské galerie (André a Marcel Bernheim) mu uspořádaly první samostatné výstavy. Současně v té době obesílal s úspěchem pravidelně pařížské Salony. Jeho doménou byla krajinomalba (nejčastěji z Bretaně a okolí La Rochelle), ale tvořil i portréty, zátiší a často ilustroval knihy. V roce 1935 se vydal na cestu Středomořím. Tam ho okouzlily Benátky, kde namaloval několik velmi oceňovaných obrazů, většinou z lodi kotvící naproti Dóžecímu paláci. Jeden z těchto krásných obrazů Vám dnes nabízíme a jeho výjimečnost je podpořena i tím, že jde teprve o druhé Balandovo velké plátno z Benátek, které se na světových trzích objevilo od roku 1990. V květnu 2019 se jeho dílo "Radost ze života" prodalo v aukční síni Osenat ve Fontainebleau za 25 000 Euro. Odhad: 180 000 - 240 000 Kč