technika | olej, papír, plátno |
rozměr | 43 x 33 cm |
singnatura | signováno vlevo dole |
stav | Výborný stav |
další informace | Soukromá sbírka Švýcarsko, pravost díla potvrdila Madame Denise Bazetoux |
ANG | https://www.artbankers.cz/en/projects-8 |
DE | https://www.artbankers.cz/de/projects-8 |
Rodák z Paříže, který začínal jako dřevorytec, patří k významným postavám francouzského malířství přelomu 19. a 20. století. Když se v 80. letech 19. století seznámil s Pissarem, Signacem a Seuratem, rychle si osvojil jejich pointilistický styl a stal se jedním z jeho vůdčích propagátorů. Posléze se přiklonil k neo-impresionistickému pojetí, ve kterém tvořil nejen četné krajiny, ale také působivé portréty nebo realistické výjevy ze života dělníků a rušného velkoměsta. Po mnoho let byl členem a také prezidentem Société des Indépendants. Nabízený obraz namaloval Luce v okolí obce Rolleboise severozápadně od Paříže, kde často pobýval a tvořil především na březích protékající Seiny. Mistrně zde uvolněnými tahy štětce zachytil tiché zákoutí, kde se větve stromů takřka dotýkají hladiny řeky a proplétají se s vlastním odrazem na její klidné hladině. Máte zde jedinečnou možnost získat velmi kvalitní dílo autora, jehož obrazy patří k ozdobám největších světových sbírek a galerií. Odhad: 260 000 - 340 000 Kč.