#7

Maximilien Luce - Rolleboise, na břehu řeky

#7

208 zobrazení
220 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
22. 11. 2022 20:00

olej, papír, plátno
43 x 33 cm
singnatura
signováno vlevo dole
stav
Výborný stav
další informace
Soukromá sbírka Švýcarsko, pravost díla potvrdila Madame Denise Bazetoux
ANG
https://www.artbankers.cz/en/projects-8
DE
https://www.artbankers.cz/de/projects-8

Rodák z Paříže, který začínal jako dřevorytec, patří k významným postavám francouzského malířství přelomu 19. a 20. století. Když se v 80. letech 19. století seznámil s Pissarem, Signacem a Seuratem, rychle si osvojil jejich pointilistický styl a stal se jedním z jeho vůdčích propagátorů. Posléze se přiklonil k neo-impresionistickému pojetí, ve kterém tvořil nejen četné krajiny, ale také působivé portréty nebo realistické výjevy ze života dělníků a rušného velkoměsta. Po mnoho let byl členem a také prezidentem Société des Indépendants. Nabízený obraz namaloval Luce v okolí obce Rolleboise severozápadně od Paříže, kde často pobýval a tvořil především na březích protékající Seiny. Mistrně zde uvolněnými tahy štětce zachytil tiché zákoutí, kde se větve stromů takřka dotýkají hladiny řeky a proplétají se s vlastním odrazem na její klidné hladině. Máte zde jedinečnou možnost získat velmi kvalitní dílo autora, jehož obrazy patří k ozdobám největších světových sbírek a galerií. Odhad: 260 000 - 340 000 Kč.