technika | olej, plátno |
rozměr | 23,5 x 43 cm |
rok | 1872 |
signatura | signováno vpravo dole |
stav díla | Velmi dobrý stav, restaurováno |
provenience | Soukromá sbírka Holandsko, dílo uvedeno v elektronickém katalogu děl autora pod č. 208 |
autor | 1847 - 1909 |
Francouzský impresionistický malíř Victor Alfred Paul Vignon byl žákem Corota. Kolem roku 1870 se přestěhoval do Auvers-sur-Oise, kde tvořil společně s přáteli Pissarrem, Guillauminem a Cézannem. Později se spřátelil také s Van Goghem a jeden z jeho obrazů dnes visí v amsterdamském Rijksmuseu mezi díly tohoto velikána. Pravidelně se účastnil impresionistických výstav a i když mu doboví kritici vytýkali, že jeho obrazy jsou málo impresionistické a příliš ovlivněné starými holandskými mistry, mezi sběrateli byl velmi oblíben. Po jeho smrti mu další z jeho přátel Auguste Renoir uspořádal retrospektivní výstavu. Nabízený obraz pochází z jeho raného období a mimo jiné ho najdete na titulní stránce elektronického katalogu Vignonových děl. Odhad: 140 000 - 200 000 Kč