#11

Victor Vignon - Plavba po řece (Oise)

#11

422 zobrazení
100 000 Kč
Artbankers s.r.o.
Artbankers s.r.o.
24. 4. 2022 19:00

olej, plátno
23,5 x 43 cm
1872
signováno vpravo dole
Velmi dobrý stav, restaurováno
provenience
Soukromá sbírka Holandsko, dílo uvedeno v elektronickém katalogu děl autora pod č. 208
1847 - 1909

Francouzský impresionistický malíř Victor Alfred Paul Vignon byl žákem Corota. Kolem roku 1870 se přestěhoval do Auvers-sur-Oise, kde tvořil společně s přáteli Pissarrem, Guillauminem a Cézannem. Později se spřátelil také s Van Goghem a jeden z jeho obrazů dnes visí v amsterdamském Rijksmuseu mezi díly tohoto velikána. Pravidelně se účastnil impresionistických výstav a i když mu doboví kritici vytýkali, že jeho obrazy jsou málo impresionistické a příliš ovlivněné starými holandskými mistry, mezi sběrateli byl velmi oblíben. Po jeho smrti mu další z jeho přátel Auguste Renoir uspořádal retrospektivní výstavu. Nabízený obraz pochází z jeho raného období a mimo jiné ho najdete na titulní stránce elektronického katalogu Vignonových děl. Odhad: 140 000 - 200 000 Kč