technika | olej, plátno |
rozměr | 54,5 x 68,5 cm |
rok | okolo 1756 |
signatura | nesign. |
stav díla | Dobrý stav, krakeláž po celé ploše obrazu, místy poškození zdobení rámu |
provenience | Šlechtická sbírka Německo |
autor | 1695 - 1770 |
Martin van Meytens se narodil 24. června 1695 ve Stockholmu. Jeho umělecká kariéra se zformovala pod vedením otce, rovněž malíře jménem Martin Meytens. Specializoval se zejména na portrétní malbu a miniatury na emailu.
Studoval pod vedením svého otce a postupem času získal velkou oblibu a uznání ve svém oboru. V roce 1721 se usadil ve Vídni, kde rozvinul svou kariéru a získal nejen uznání, ale i bohatství.
Martin van Meytens byl známý svým schopnostem zachytit podrobnosti a osobnost svých modelů v portrétní malbě. Jeho práce se stala oblíbenou mezi šlechtou a významnými osobnostmi ve Vídni. Používal techniku, která mu umožňovala věrně reprodukovat obličejové rysy a vytvářet umělecká díla, která zdůrazňovala krásu a důstojnost portrétovaných.
Martin van Meytens zemřel ve Vídni 23. března 1770, zanechávaje po sobě bohaté dědictví v oblasti portrétní malby a emailových miniatur.