technika | olej, plátno |
rozměr | 40,5 x 52 cm |
signatura | signováno vlevo dole |
stav díla | Velmi dobrý stav, krásně jasné barvy, místy oděrky na rámu |
provenience | Soukromá sbírka Francie |
autor | 1849 - 1926 |
Světově proslulá malířka vedut Antoinetta Brandeis se narodila v Miškovicích u Kutné Hory. Většinu života pak pobývala se svým italským manželem v Benátkách a Florencii. Brandeis byla malířkou malých formátů. Proto je dražený obraz z pohledu českého trhu zcela výjimečný, protože je velmi pravděpodobně zatím největším plátnem této autorky nabídnutým u nás k prodeji. Brandeis zde s lehkostí a bravurou zachytila pohled na římské Trajánovo fórum a jeho dominantu, proslulý sloup císaře Trajána, dokončený v roce 113 n. l. a dále dva významné kostely, konkrétně Chiesa Santa Maria di Loreto a Chiesa del Santissimo Nome di Maria al Foro Traiano. Větší formát zde malířce umožnil zcela mistrovské provedení se smyslem pro sebemenší detaily (např. skupinku potulných koček v pravém dolním rohu). Pro zajímavost, dvoumetrový obraz autorky s pohledem na benátské náměstí Sv. Marka, nabídnutý loni k prodeji aukční síní Sothebys, se vydražil za více než 7 mil. Kč bez aukční přirážky. Odhad: 400 000 - 600 000 Kč