#2

Václav Pavlík
(1901 – 1966)

Rozkvetlá kytice

Pavlík Václav | Rozkvetlá kytice
#2

Václav Pavlík
(1901 – 1966)

Rozkvetlá kytice

5 limitů
509 zobrazení
4 300 Kč
Galerie ART DECO s.r.o.
Galerie ART DECO s.r.o.
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
19. 10. 2021 20:00

66 x 51 cm
olej/plátno
datováno
1943
datum narození
1901-1966

olej/plátno, 66x51cm, signováno a datováno VD, rámováno, původní stav

Václav Pavlík, český scénograf, malíř a grafik, se narodil 29. června 1901 v Černilově u Hradce Králové.

Pavlík studoval na Odborné škole pro umělecko-průmyslové zpracování kovů v Hradci Králové a poté na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze, kde měl možnost učit se od významných profesorů jako J. Drahoňovský, J. Mařatka, J. Benda, O. Španiel a V. H. Brunner. Mezi lety 1929 a 1943 spolupracoval s Národním divadlem v Praze a Městským divadlem na Vinohradech. V období od roku 1950 do 1961 působil jako výtvarník Městského oblastního divadla v Benešově a následně v letech 1959 až 1961 jako výtvarník Městského divadla v Příbrami. Byl také členem Umělecké besedy a Sdružení výtvarníků v Praze, se kterými pravidelně vystavoval. Pavlík se specializoval na scénografii, malbu a knižní grafiku. Jeho malby zahrnují především květiny a krajiny. Aktivně se účastnil významných výstav, například Zlínských salonů. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie a Galerie hlavního města Prahy v Praze, Museé Jeu de Paume v Paříži a v dalších institucích.

Zemřel 4. srpna 1966 v Poříčí nad Sázavou.