rok | 2017 |
technika | olej, akryl na plátne |
rozmery | 61x161 cm |
signatúra | značené vpravo dole „Igor Piačka 2017“ |
Film noir – Gaslight
Igor Piačka se narodil 8. října 1962 v Třebíči a je slovenským malířem.
Vyrůstal však na Slovensku ve městě Vrbové. Mezi lety 1983 a 1989 studoval na Akadémii výtvarných umění v Bratislavě v ateliéru profesora Albína Brunovského. Dále mezi lety 1987 a 1988 studoval na Academie Royale des Beaux Arts v Bruselu.
Je známý svým působením jako odborný asistent na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislavě v letech 1990–2003 a od roku 2003 pak jako nezávislý umělec. Jeho manželkou je Júlia Piačková. Jako malíř pracuje s různými technikami, včetně olejomalby, akvarelů a kresby.