technika | olej na plátne |
rozměr | 95x105 cm |
signatura | značené vľavo dole „Srna 2018“ |
informace | Na zadnej strane diela autorský štítok. |
rok | 2018 |
Rodina
Jozef Srna mladší se narodil v roce 1979.
Absolvoval Vyšší školu výtvarných umění v Bratislavě v roce 2004 pod vedením profesora Rudolfa Sikory.
Jeho malířský vývoj byl ovlivněn několika pedagogy, včetně profesora Sikory, Jána Bergera a Antonína Střížka z Akademie výtvarných umění v Praze. Je známý jako klasický malíř, avšak tento popis je spíše klišé v rámci současné slovenské umělecké scény.
Jeho oblíbenou technikou je historická malba, zejména díla umělců jako jsou F. Goya, W. M. Turner a E. Delacroix.