technika | serigrafie |
rozměr | 85 x 59,5 cm |
rok | 1974 |
signatura | sign.dat.č.9/150 |
autor | 1906 - 1996 |
Leon Polk Smith se narodil v roce 1906. Informace o místě narození nejsou poskytnuty. Studoval a pracoval jako americký malíř, jehož tvorba byla silně ovlivněna pohybem geometrické abstrakce a školou Hard-edge. Jeho umělecký styl a abstraktní malby byly inspirovány zejména Pietem Mondrianem.
Smith byl známý svými geometricky orientovanými abstraktními obrazy, které se vyznačovaly maximální redukcí forem. Jeho nejvýraznější práce často obsahovaly pouze dvě barvy, které se setkávaly v ostře ohraničených okrajích na plátně. Tato charakteristika uměleckého stylu vytvořila unikátní a rozpoznatelný podpis jeho díla.
Leon Polk Smith zemřel v roce 1996. Jeho dílo je dnes uznáváno a zastoupeno ve sbírkách mnoha muzeí ve Spojených státech, Evropě a Jižní Americe. Brooklynské muzeum má dokonce trvale vystaveno 27 jeho obrazů díky velkorysému odkazu umělce.