#260

Wolf Vostell
(1932 – 1998)

Hradschin, Prag

Wolf Vostell (DE)
#260

Wolf Vostell
(1932 – 1998)

Hradschin, Prag

World graphics
253 zobrazení
19 000 Kč
Artkunst Galerie
Artkunst Galerie
21. 2. 2021 18:00

serigrafie
50 x 70 cm
1969
sign.dat.č.38/100
V soupisu grafického díla: Vomm 1969-6
1932 - 1998

Hradschin, Prag

Wolf Vostell se narodil 14. října 1932 v Leverkusenu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfě a na Parisian École nationale supérieure des beaux-arts. Jeho umělecká tvorba zahrnovala různé média, a to jak tradiční, tak novátorská.

Vostell byl jedním z hlavních představitelů hnutí Fluxus, které zdůrazňovalo spontánní a experimentální umělecké projevy. Byl průkopníkem v oblasti video art a vytváření uměleckých děl s využitím televizních médií. Jeho práce reflektovaly vliv televize na společnost a byla často provokativní a kritická vůči masové kultuře.

V oblasti sochařství a malby vytvářel Vostell díla, která odrážela jeho zájem o moderní technologie a média. Používal různé materiály a techniky, čímž se jeho práce vyznačovala rozmanitostí a experimentováním.

Wolf Vostell zemřel 3. dubna 1998 v Berlíně.