technika | serigrafie |
rozměr | 50 x 70 cm |
rok | 1969 |
signatura | sign.dat.č.38/100 |
stav díla | V soupisu grafického díla: Vomm 1969-6 |
autor | 1932 - 1998 |
Wolf Vostell se narodil 14. října 1932 v Leverkusenu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfě a na Parisian École nationale supérieure des beaux-arts. Jeho umělecká tvorba zahrnovala různé média, a to jak tradiční, tak novátorská.
Vostell byl jedním z hlavních představitelů hnutí Fluxus, které zdůrazňovalo spontánní a experimentální umělecké projevy. Byl průkopníkem v oblasti video art a vytváření uměleckých děl s využitím televizních médií. Jeho práce reflektovaly vliv televize na společnost a byla často provokativní a kritická vůči masové kultuře.
V oblasti sochařství a malby vytvářel Vostell díla, která odrážela jeho zájem o moderní technologie a média. Používal různé materiály a techniky, čímž se jeho práce vyznačovala rozmanitostí a experimentováním.
Wolf Vostell zemřel 3. dubna 1998 v Berlíně.