zachovalost | dobrý |
technika | Bromostříbrná fotografie |
rozměr | 18x22cm |
rok | 30.léta 20.stol. |
signatura | Neznačeno |
rám | volně |
stav díla | dobrý |
(1905, Praha - 1991, Praha) byl český magazínový fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu. Jeho doménou byly zejména fotoeseje, vytvářel však také zátiší, portréty, snímky architektury a reklamy. Ve třicátých letech byl průkopníkem práce s barevnou fotografií.