#114

Petr Ptáček
(1965)

Příjezd vlaku

Ptáček Petr
#114

Petr Ptáček
(1965)

Příjezd vlaku

3 limity
46 zobrazení
1 301 Kč
Art Mozaika Praha s.r.o.
Art Mozaika Praha s.r.o.
Vyvolávací cena: 1 Kč
31. 8. 2022 18:00

dobrý
litografie
29x42 cm
2016
signováno
pasparta

Příjezd vlaku

Petr Ptáček se narodil v roce 1965 v České Lípě a od roku 1991 žije a pracuje v Praze.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde v letech 1992 až 2002 působil jako odborný asistent grafiky. Jeho práce zahrnují grafiku, malbu a ilustraci, a je známý svým mistrovstvím vytváření exlibrisů a poštovních známek, které jsou uznávané v oboru.

Ptáček se ve své tvorbě často inspiruje magickým a retro světem techniky, zobrazuje automobily, motorky, lodě, vzducholodě, lokomotivy a balóny. Jeho díla jsou známá svým osobitým poetickým pohledem na svět techniky. Pro vytváření grafik používá techniku litografie, kterou ovládá v dílně akademického malíře Martina Boudy. Jeho práce jsou součástí soukromých sbírek po celém světě a také se objevují na poštovních známkách.