zachovalost | dobrá |
technika | olej na plátně |
rozměr | 45x45 cm |
signatura | signováno vlevo dole |
rám | olištováno |
Antonín Stibůrek se narodil 20. února 1942 v Krhanicích a je český sochař a malíř. Studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu keramickou v Bechyni a následně absolvoval figurální malbu v ateliéru Arnošta Paderlíka na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze v letech 1961–1967. Později se stal pedagogem na AVU.
Stibůrek se věnuje především malbě a sochařství, přičemž pracuje s neobvyklými materiály, jako jsou dřevo, kov a keramika. Za svou tvorbu získal řadu ocenění, včetně Stříbrné medaile na Světovém výtvarném trienale v Ósace za malbu (1993), Ceny společnosti pro 21. století na trienale grafiky (1994), Ceny Daikin Industrial Company na trienale malby (1996), Ceny Kansai Telecasting Corporation na trienale grafiky (1997) a Ceny Taiyo Kogyo Corporation na trienale plastiky (1998).