#45

Tomáš Hřivnáč
(1959)

Figura

Hřivnáč Tomáš
Hřivnáč Tomáš
Hřivnáč Tomáš
#45

Tomáš Hřivnáč
(1959)

Figura

362 zobrazení
16. 12. 2019 20:00

1994
suchá jehla E. A.
ve výřezu 24 x 23 cm
sign. PD Tomáš Hřivnáč 94

Figura - rámováno, pasparta, pod sklem

Tomáš Hřivnáč se narodil 1. listopadu 1959 v Praze. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a od roku 1999 je členem "Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR". Jeho tvorba se zaměřuje především na volnou grafiku, často pracuje s technikou suché jehly. Vedle toho vytváří i lehké akvarely. Jeho práce vynikají smyslem pro kresbu a zdůrazňují svět ženy a s ním spojenou poetiku. Grafické listy působí jako záznamy okamžiků, ve kterých se projevuje akce, situace a gesta. Názvy jeho děl naznačují okamžitost a torzovitost situací, jako například "Naposled", "Uhýbat", "Stranou", "Mimo" a další. V některých grafikách směřuje k abstraktnosti, opouští tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla pouze linka, tvar a odpovídající napětí.