#10

Václav Junek
(1913 – 1976)

Přístav

Junek Václav
Junek Václav
Junek Václav
#10

Václav Junek
(1913 – 1976)

Přístav

Významní čeští a slovenští malíři
416 zobrazení
4 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
17. 5. 2020 16:00

olej/plátno, karton
32 x 69 cm
70. léta
sign. PD V. Junek

Přístav - vzadu pozůstalostní razítko; rámováno

Václav Junek se narodil 16. srpna 1913 v Kladně, Česká republika.

Byl známým českým malířem a grafikem, který se specializoval na tvorbu novoročenek a exlibris. Také se uplatnil jako ilustrátor dětských knih a učebnic. Jeho umělecká tvorba zahrnovala i cyklus litografií s náměty z jeho rodného Kladna.

Václav Junek zemřel 29. ledna 1976 v Praze, Česká republika.