technika | olej/plátno, karton |
rozměr | 32 x 69 cm |
rok | 70. léta |
signatura | sign. PD V. Junek |
Přístav - vzadu pozůstalostní razítko; rámováno
Václav Junek se narodil 16. srpna 1913 v Kladně, Česká republika.
Byl známým českým malířem a grafikem, který se specializoval na tvorbu novoročenek a exlibris. Také se uplatnil jako ilustrátor dětských knih a učebnic. Jeho umělecká tvorba zahrnovala i cyklus litografií s náměty z jeho rodného Kladna.
Václav Junek zemřel 29. ledna 1976 v Praze, Česká republika.