#4

Jakub Berdych
(1971)

Zelený hroch

Berdych Jakub
Berdych Jakub
Berdych Jakub
#4

Jakub Berdych
(1971)

Zelený hroch

Významní čeští a slovenští malíři
365 zobrazení
28 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
17. 5. 2020 16:00

skleněná plastika
20 x 47 cm
2015
sign. vzadu dole Jakub Berdych 2015

Zelený hroch - provenience: získáno z ateliéru autora

Jakub Berdych, narozený v roce 1971 v České republice, je významným českým designérem a zakladatelem studia Qubus. Zde spolupracuje s dalším talentovaným designérem Maximem Velčovským. Berdychova kariéra a vliv na svět designu jsou pozoruhodné.

Po absolvování Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Hořicích se Jakub Berdych začal věnovat designu. Od roku 2002 působí pod značkou Qubus, kde se specializuje na vytváření vysoce kvalitních a inovativních užitných produktů, které často překračují hranice mezi uměleckým dílem a každodenní funkcionalitou.

Berdychovy návrhy jsou známé svou originalitou a estetickým přístupem k designu. Jeho práce se vyznačuje kombinací formy a funkce, přičemž vytváří předměty, které nejenže plní svůj účel, ale jsou také vizuálně poutavé. Jeho tvorbu můžeme nalézt nejen v České republice, ale také v muzeích po celém světě, což svědčí o mezinárodním uznání jeho talentu a kreativity.

Jakub Berdych patří k významným osobnostem v oblasti českého designu a jeho práce přispívá k obohacení světa výtvarného umění a užitého designu.