undefined | Aukční dům Korunní |
Na vrcholku, olej na plátně, 80x80 cm, sign. LD JAROSLAV ŠETELÍK
Jaroslav Šetelík se narodil 10. srpna 1881 v Táboře, kde také prožil část svého dětství, než se rodina přestěhovala do Prahy kolem roku 1887.
Studoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, avšak svůj zájem obrátil k malířství a vydal se na cesty po Evropě, kde našel inspiraci pro svá díla. Jeho práce, zejména pražské motivy, získaly popularitu a byly reprodukovány na pohlednicích.
Šetelík zemřel 12. prosince 1955 v Praze a jeho díla jsou dnes k vidění nejen v České republice, ale i v zahraničí, včetně Holandska, Švédska, Belgie, bývalé Jugoslávie a Egypta.