#16

Alois Kohout
(1891 – 1981)

Městečko s přístavem

KOHOUT Alois (1891 - 1981)
KOHOUT Alois (1891 - 1981)
KOHOUT Alois (1891 - 1981)
KOHOUT Alois (1891 - 1981)
KOHOUT Alois (1891 - 1981)
#16

Alois Kohout
(1891 – 1981)

Městečko s přístavem

5 limitů
682 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
2. 3. 2021 19:00

Městečko s přístavem, olej na plátně, 34,5x45 cm, sign. LD Al. Kohout, nerámováno

Alois Kohout, známý také pod jménem Lecoque, se narodil 21. března 1891 v Praze. Studoval umění u Menci Klementa Crnčiće v Záhřebu a následně pokračoval ve studiu na Académie Julian v Paříži. V Paříži se usadil v uměleckém centru La Ruche na Montparnassu, kde se setkal s řadou významných umělců, včetně Auguste Renoira.

Jeho setkání s Augustem Renoirem mělo zásadní vliv na jeho uměleckou kariéru a povzbudilo ho k další tvorbě. Během svého života pracoval a žil v různých částech Evropy, včetně Prahy, Afriky, Paříže, Benátek a Dubrovníku. Během této doby vystavoval svá díla ve významných galeriích a získal mezinárodní uznání.

Po druhé světové válce se přestěhoval do USA a v roce 1960 získal americké občanství. Nadále cestoval do Francie a jeho tvorba byla silně ovlivněna impresionismem a École de Paris. Maloval krajinářské a městské scenérie, přičemž jeho obrazy často zachycovaly pařížské nálady a nálady města.

Alois Kohout zemřel v roce 1981 v Los Angeles, ale jeho umělecké dědictví a díla jsou stále uznávána a mají význačné místo ve světovém umění.